Książka Uboga noc - gitara fingerstyle - kolędy w nutach i tabulaturze
search
  • Książka Uboga noc - gitara fingerstyle - kolędy w nutach i tabulaturze

Książka Uboga noc - gitara fingerstyle - kolędy w nutach i tabulaturze


Wydawnictwo ABSONIC. Opracowanie Patryk Filipowicz.

  INSTRUMENTY PO SELEKCJI

Sprawdzane i dobierane pod klienta 100% satysfakcji z zakupu

  DARMOWA WYSYŁKA JUŻ OD 499 zł

Realizowana bezpiecznie w 24h w podwójnych kartonach

  ZWROT PRODUKTU

Zwrot do 14 dni od daty otrzymania zamówienia

  BEZPIECZNE ZAKUPY

Płatności realizowane przez PRZELEWY24, BLIK, PAYPAL, RATY, PAYPO (zapłać za 30 dni)

49,00 zł
Brutto
ilość

Pierwszy w Polsce tak bogaty zestaw kolęd dla gitarzystów, którzy chcieliby ubarwić Święta w oryginalny i niespotykany sposób, grając bożonarodzeniowe pieśni w stylu fingerstyle. Utwory zostały zapisane w większości w formie skróconej i uproszczonej, z myślą o osobach o różnym stopniu zaawansowania w grze na gitarze.

Mam nadzieję, że dla średniozaawansowanych wersje te będą przystępne (chociaż uprzedzam, że nie obędzie się bez wyzwań!), a dla osób zaawansowanych staną się punktem wyjścia do własnych poszukiwań i wariacji utrzymanych w zaproponowanym klimacie. oprócz nut i tabulatury znajdują się również diagramy akordów, umiejscowione nad wybranymi taktami.

W zdecydowanej większości pokazują one w jaki sposób ustawić palce na gryfie, aby wygodnie zagrać dany fragment utworu. Dlatego warto najpierw spoglądać na diagram akordu, aby szybciej ułożyć dłoń we właściwy sposób.

Należy przy tym pamiętać, że diagramy są tylko punktem wyjścia i służą wstępnej orientacji na gryfie, nie zastępują nut i tabulatury, a jedynie je uzupełniają. Z kolei w przypadku zapisu nutowego, nuty z laseczką skierowaną w dół oznaczają grę kciukiem prawej dłoni, a z laseczką w górę uderzenia pozostałymi palcami. Ponadto pod nutami znajdują się słowa kolęd (na ogół jest to pierwsza zwrotka danej kolędy), co również ma ułatwić zorientowanie się w grze, szczególnie na początku danego utworu, kiedy poznajemy nową aranżację.

Przystępując do gry możecie wspomóc się oryginalnymi nagraniami z albumu Uboga noc. Poza nagraniami na płycie CD są one dostępne także w internecie (linki w ksiązce). Ponadto w książce znalazły się wskazówki - w formie krótkich notatek - dotyczące każdego utworu.

Autor zwraca w nich uwagę na najbardziej charakterystyczne elementy, użytą technikę gry i najogólniej mówiąc wszystko to, co w może być pomocne, aby ruszyć z miejsca.

64 str. A4, miękka oprawa.

UBNGITFS

Specyficzne kody

Opinie ()

Napisz swoją opinię

Książka Uboga noc - gitara fingerstyle - kolędy w nutach i tabulaturze

Wydawnictwo ABSONIC. Opracowanie Patryk Filipowicz.

Napisz swoją opinię

Powiązane produkty

8 innych produktów