Kazoo

Kazoo to mały i poręczny instrument dęty, na którym bez trudu zagra praktycznie każdy! Jego charakterystyczne, brzęczące brzmienie idealnie sprawdzi się jako akompaniament do utworów wykonywanych na ukulele i innych instrumentach strunowych. Sprawdź kazoo w naszej ofercie i zamów już dziś!


Co to jest kazoo?

Kazoo jest instrumentem dętym z grupy membranofonów, wydającym dźwięki podobne do tych uzyskiwanych podczas gry na grzebieniu. Stanowi ono rodzaj mirlitonu (fletu rzezańców) – jednak w przeciwieństwie do niego, na kazoo gra się trzymając je prostopadle, a nie równolegle do ust. Kazoo wykorzystywane jest przede wszystkim jako akompaniator oraz instrument wypełniający instrumentalne fragmenty w utworach.

Kazoo – historia

Kazoo wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, a pierwsza, udokumentowana wzmianka o tym instrumencie pochodzi z 1883 roku, z patentu #270,543 zgłoszonego przez wynalazcę Warrena Herberta Frosta. Opatentowane przez Frosta kazoo nie miało jednak charakterystycznego kształtu współczesnej wersji instrumentu – kazoo w obecnej formie opatentowane zostało w 1902 roku przez George’a D. Smitha, a jego masową produkcją od 1916 roku zajmowało się przedsiębiorstwo Original American Kazoo Company. Firma ta działa po dziś dzień, w prawie niezmienionej formie, pod nazwą Kazoo Factory, Museum & Gift Shop of Eden.

Jak grać na kazoo?

Kazoo jest instrumentem dętym, jednak wbrew pozorom nie należy w nie dąć! By wydobyć dźwięk z tego instrumentu należy umieścić jego szerszą część w ustach i zacząć nucić – dzięki znajdującej się we wnętrzu kazoo membranie wymruczana melodia zamieni się w charakterystyczne brzęczenie.

By osiągnąć pożądane brzmienie warto poeksperymentować z różnymi sposobami nucenia – od mruczenia i buczenia aż po wydawanie przeciągłego dźwięku „O”.

Kazoo w muzyce

Ze względu na prostotę gry, kazoo cieszy się dużą popularnością wśród muzyków-amatorów z całego świata. Instrument ten jest również powszechnie kojarzony z jug bandami – zespołami bluesowymi grającymi na nietypowych przedmiotach – oraz z muzyką komediową.

Po kazoo sięgali również artyści, grający muzykę innych gatunków. Kazoo usłyszeć można m.in. w utworach Grateful Dead, Pink Floyd, Franka Zappy czy Erica Claptona w wersji unplugged.

Kazoo w naszej ofercie

Oferujemy zarówno niedrogie, plastikowe kazoo idealne dla początkujących, jak i wysokiej jakości, metalowe modele. Wszystkie egzemplarze są lekkie, poręczne i doskonale sprawdzą się podczas gry w każdych warunkach. Ponadto, do każdego modelu z metalu dołączany jest pojemnik i instrukcja, dzięki której bez trudu opanujesz podstawy gry. Naszą ofertę uzupełnia wymienna membrana, pasująca do każdego modelu kazoo. Sprawdź szczegóły i zamów już dziś!

Kazoo

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Aktywne filtry

Porozmawiaj na WhatsApp!