Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 339,00 zł - 2 650,00 zł

Marka

Marka

Gitary Klasyczne

Chcesz kupić gitarę odpowiednią dla początkujących? Sprawdź gitary klasyczne z naszej oferty! Wszystkie modele zostały starannie wyselekcjonowane, nastrojone i przetestowane. Postaw na dobre brzmienie w przystępnej cenie i zamów swoją pierwszą gitarę już dziś!


Gitary klasyczne – idealny wybór dla początkujących

Gitary klasyczne są najczęściej polecanymi instrumentami dla początkujących gitarzystów. Dlaczego naukę gry na gitarze warto rozpocząć właśnie od gitary klasycznej? Główne argumenty to:

  • łatwiejsze dociskanie strun do gryfu – mniejsze ryzyko zniechęcenia do nauki z powodu bólu opuszków palców,
  • doskonały trening rozciągający dla palców – gitary klasyczne mają szerszy gryf, jeśli więc opanujesz chwytanie na nich wszystkich akordów, bez trudu poradzisz sobie z grą na gitarze akustycznej czy elektrycznej,
  • przystępne ceny – dobrze brzmiące, wygodne w grze modele kupisz u nas już za 349 zł.

Gitarę klasyczną warto wybrać również w przypadku, gdy nie masz sztywnych preferencji co do muzyki, jaką chcesz wykonywać – po prostu chcesz nauczyć się grać od podstaw. Jeśli masz pewność, że chcesz grać muzykę rozrywkową, taką jak blues czy folk, na swoją pierwszą gitarę wybierz akustyka. Chcesz spróbować swoich sił w rocku czy metalu? Sprawdź gitary elektryczne z naszej oferty!

Gitary klasyczne – rodzaje pudeł rezonansowych

Ze względu na rodzaj pudła rezonansowego gitary klasyczne można podzielić na warstwowe, półmasywne i masywne. Różnią się one wykonaniem, ceną i przeznaczeniem.

Pierwsza z grup to najtańsze modele, wykonane ze sklejki. Są one idealne dla początkujących – wyróżnia je nie tylko atrakcyjna cena, ale także prostota konserwacji i odporność na zmiany wilgotności otoczenia.

Gitary klasyczne półmasywne posiadają płytę wierzchnią wykonaną z litego drewna, z kolei ich boki i tył wykonane są z materiału warstwowego. Przykładem modelu półmasywnego jest gitara klasyczna Salvador Cortez CC-60. Półmasywne gitary charakteryzują się pełniejszym i bogatszym dźwiękiem, a jakość ich brzmienia spełnia wymagania profesjonalistów.

Najdroższym rodzajem gitar klasycznych są modele masywne, których płyta wierzchnia, tył i boki wykonane są z litego drewna. To gitary stworzone z myślą o zawodowych muzykach, wyróżniające się doskonałym brzmieniem, lecz przy tym wymagające specjalnego przechowywania ze względu na dużą wrażliwość na wilgotność powietrza.

Rozmiary gitar klasycznych

Gitary klasyczne są dostępne w rozmiarach odpowiednich zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Do ich najpopularniejszych wielkości zalicza się:

  • 1/4 – najmniejsze, przeznaczone dla dzieci o wzroście ok. 100-115 cm,
  • 1/2 – dla dzieci w wieku około 6-8 lat, o wzroście 115-135 cm,
  • 3/4 – przeznaczone dla starszych dzieci o wzroście od 135 do 150 cm,
  • 7/8 – najbliższe pełnowymiarowym gitarom klasycznym, odpowiednie dla dzieci i dorosłych o wzroście od 150 do 160 cm,
  • 4/4 – pełnej wielkości gitary klasyczne, przeznaczone dla osób wyższych, niż 160 cm.

W naszej stałej ofercie znajdziesz szeroki wybór gitar klasycznych pełnowymiarowych, a także mniejsze modele 3/4. Ponadto, na zamówienie oferujemy także gitary dla młodszych dzieci w rozmiarze 1/2. Sprawdź aktualnie dostępne produkty lub skontaktuj się z nami!

Gitary Klasyczne

Jest 50 produktów.

Pokazano 1-12 z 50 pozycji

Aktywne filtry

Porozmawiaj na WhatsApp!