Instrumenty muzyczne dla dzieci w przedszkolu

Od wielu lat wiadomo, że muzyka bardzo dobrze wpływa na rozwój dzieci. Pomaga poszerzać horyzonty, a jednocześnie zwiększa funkcje poznawcze. Czy w przedszkolu powinny znaleźć się instrumenty muzyczne? Zdecydowanie! A jakie? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w dalszej części tekstu.


Jakie instrumenty wybrać dla przedszkolaka?

Bez dwóch zdań instrumenty dla dzieci w przedszkolu nie mogą być zbyt rozbudowane i zaawansowane. Trudno byłoby spodziewać się, że młody, zaledwie 5-letni człowiek, będzie grał na skrzypcach czy na wiolonczeli. Na szczęście do wyboru mamy kilka innych, świetnych alternatyw.

Zestaw instrumentów muzycznych do przedszkola zdecydowanie powinniśmy zacząć budować od takich instrumentów, jak cymbałki dla dzieci. To świetne, a zarazem bezpieczne nawet dla najmłodszych dzieci instrumenty, które pomogą im zaprzyjaźnić się z dźwiękiem i zasadami jego generowania.

Dobrze sprawdzą się też dedykowane dla najmłodszych bum bum rurki, a także — choć z zastrzeżeniem, że dla starszych pociech — ukulele dla dzieci. To świetny, niezwykle intuicyjny w obsłudze instrument, który dla wielu osób będzie świetnym progiem wejścia do świata gry na gitarze.

Dlaczego warto zadbać o edukację muzyczną dla przedszkolaków?

Zestaw instrumentów muzycznych do przedszkola to doskonałe rozwiązanie, które znacznie zwiększa szansę na to, że placówka będzie prowadziła edukację w pełni kompleksową, czyli taką, która rozwija wszystkie najważniejsze zmysły i talenty młodego człowieka.

Instrumenty dla przedszkolaków uczą m.in. precyzji, wrażliwości, a także poprawiają umiejętności manualne. Nawet gra na zwykłych, bezpiecznych dla maluchów cymbałkach lub dzwonkach diatonicznych, uczy dzieci tego, że aby instrument wydał z siebie odpowiedni dźwięk, trzeba uderzyć we właściwe miejsce z odpowiednią siłą.

Nie powinno więc dziwić, że dziś taki zestaw instrumentów muzycznych pojawia się w zdecydowanej większości przedszkoli. Zarówno w dużych miastach wojewódzkich, miasteczkach, jak i we wsiach. Kadra pedagogiczna zrozumiała, że pozytywnych aspektów takich instrumentów jest bardzo, bardzo dużo.

Dlaczego warto zamówić instrumenty dla dzieci w przedszkolu Naucz Się Grać?

Przede wszystkim dlatego, że o muzyce wiemy (prawie) wszystko. Chętnie doradzimy w wyborze i podpowiemy, jaki instrument muzyczny do przedszkola będzie świetnym wyborem na przykład dla czterolatków, a jaki lepiej sprawdzi się u starszych dzieci.

Zawsze stawiamy na produkty najwyższej jakości. Kluczowe dla nas jest bezpieczeństwo. Nasze instrumenty spełniają wszystkie niezbędne wytyczne, by mogły być dopuszczone do pracy z dziećmi. Oznacza to, że nie ma w nich na przykład metali czy pierwiastków ciężkich, które mogłyby zaszkodzić pociechom.

Zamówienia realizujemy szybko, a wszystkie przesyłki są przed wysłaniem sprawdzane, by mieć pewność, że jest to produkt najwyższej jakości, który działa tak, jak powinien. Tylko w ten sposób przyjemność z nauki muzyki będzie obopólna: skorzystają zarówno nauczyciele, jak i dzieci, które poznają magię świata muzyki.

Instrumenty muzyczne dla dzieci w przedszkolu

Jest 63 produktów.

Pokazano 1-12 z 63 pozycji

Aktywne filtry

Porozmawiaj na WhatsApp!