Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 668,00 zł - 669,00 zł

Gitary Basowe

Gitara basowa to szczególny rodzaj gitary elektrycznej z progami na podstrunnicy. Na rynku dostępne są także gitary basowe bezprogowe. Muzyk grający na gitarze basowej nazywany jest basistą. Gitara basowa jest szeroko stosowana w muzyce rozrywkowej, rockowej czy też metalowej. Dodaje utworom charakterystycznego brzmienia.


Gitara basowa - budowa i działanie instrumentu

Gitara basowa to bardzo charakterystyczny instrument, bez którego nie może istnieć sekcja rytmiczna żadnego poważnego zespołu. Konstrukcja gitary basowej jest bardzo zbliżona do konstrukcji gitary elektrycznej. Instrument bazuje na korpusie wykonanym z litego drewna. Na takiej bazie osadzane są pozostałe podzespoły - takie jak mostek, przetworniki, potencjometr oraz gniazdo na kabel prowadzący do wzmacniacza. Na gryfie gitary basowej osadzane są progi dzięki którym regulujemy wydawane przez nią dźwięki.

Coś dla każdego - Jaka gitara basowa do ciebie pasuje?

Istnieje wiele typów gitar basowych. Dlatego właśnie bez problemu możemy wybrać taki instrument, który będzie w pełni spełniał nasze oczekiwania. Warto bowiem pamiętać, że poszczególne typy gitar basowych różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale także barwą emitowanego dźwięku. Pod tym względem omawiane instrumenty dzielimy na kilka głównych kategorii. Najważniejsze spośród nich to:

  • Jazz Bass - gitary basowe które wyróżnia dźwiękowa wszechstronność. Z tego powodu będą świetnym wyborem dla początkującego muzyka. Charakterystyczne cechy takich gitar to pełny, głęboki dźwięk i zastosowanie na ich pokładzie dwóch przetworników typu single-coil. Gitary Jazz Bass są popularne w przypadku czołowych gatunków muzycznych - rocka, metalu, muzyki rozrywkowej itp.Precision Bass - to klasyka jeśli chodzi o gitary basowe (można powiedzieć, że urządzenia będące prekursorami). Gitary basowe tego typu zaczęły powstawać na początku lat 50. i wywarły potężny wpływ na ówczesną muzykę rozrywkową. Zazwyczaj wyposażone są w jeden dzielony przetwornik single-coil. Generowany przez nie dźwięk charakteryzuje surowe brzmienie. Jest ono w przypadku instrumentów Precision Bass bardzo uniwersalne i nie szufladkuje tego typu urządzeń w odniesieniu do konkretnych gatunków muzycznych.Modern Bass - jak sama nazwa wskazuje, są to nowoczesne
gitary basowe. Charakteryzuje je okrągły, masywny korpus z głębokimi, charakterystycznymi wycięciami. Po bokach instrumenty tej klasy wyróżniają charakterystyczne, dłuższe niż w przypadku innych odmian gitar basowych „rogi”. Najczęściej, omawiany typ gitar wyposaża się w przetworniki humbucker i aktywną elektronikę. Dzięki temu zabiegowi generowany przez nie dźwięk charakteryzuje się pełnym i niskim, jednakże również nieco “brudnym” brzmieniem. Stosowana na pokładzie takiego typu gitar basowych aktywna elektronika umożliwia precyzyjne korygowanie brzmienia już z poziomu samego instrumentu.

Znajdź swój styl - Jakie są sposoby grania na gitarze basowej?

Jak wygląda gra na gitarze basowej? Istnieje w tej kwestii wiele popularnych technik. Dźwięk może być uzyskiwany poprzez:

  • szarpanie strun (fingering),
  • uderzanie kostką (piórkowanie, picking),
  • uderzanie w nie kciukiem (slap),
  • podrywanie wszystkimi palcami oprócz kciuka (popping),
  • energiczne dociskanie strun do progów (tapping).

Drganie strun jest zamieniane na sygnał elektryczny poprzez przetwornik elektromagnetyczny. Sygnał ten za pomocą wzmacniacza jest wzmacniany i emitowany przez głośnik, bądź zapisywany.

Dlaczego warto zamówić gitarę basową na nauczsiegrac.pl?

W sklepie internetowym nauczsiegrac.pl znajdziecie szeroki wybór gitar basowych różnych renomowanych producentów z całego świata. Dzięki temu możecie być pewni, że kupujecie wysokiej jakości sprzęt, który będzie świetnie się sprawował przez długie lata występów scenicznych.

Dzięki szerokiej ofercie instrumentów na nauczsiegrac.pl nie tylko zamówicie wymarzoną gitarę, ale także dobierzecie do niej szereg przydatnych akcesoriów, jak kostki, zapasowe struny, itp. Do atutów sklepu należą: dostawa gratis dla zamówień od 149 zł, 30 dni na zwrot zamówionego towaru bez konieczności podawania przyczyny oraz gwarancja door-to-door.

Sklep nauczsiegrac.pl to także doświadczeni doradcy, którzy pomogą w dobraniu gitary adekwatnej do aktualnych potrzeb muzyka oraz zaproponują akcesoria i materiały eksploatacyjne niezbędnie dla danego modelu instrumentu. Nie czekaj! Zamów swoją wymarzoną gitarę już teraz! Drzwi do świata muzyki stoją przed Tobą otworem!

Gitary Basowe

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Porozmawiaj na WhatsApp!