Ukulele dla dzieci

Nieco starsze dzieci, które chcą rozwijać swoje kompetencje muzyczne, stoją przed trudnym wyborem. Czeka na nich co najmniej kilkanaście ciekawych instrumentów muzycznych. Coraz większą popularność zdobywa sobie ukulele sopranowe dla dzieci. Czym się wyróżnia?


Ukulele dla dzieci — czy będzie idealne na pierwszy instrument?

Jest to instrument, który czasem określa się mianem “małej gitary”. Trudno się temu dziwić. Ukulele faktycznie wygląda jak mniejsza kopia gitary klasycznej. To jednak bardzo duże uproszczenie. Różnice sięgają o wiele dalej.

Warto rozpocząć od tego, że gitara ma sześć strun, a ukulele sopranowe ma tylko cztery struny, dzięki czemu akordy na ukulele jest łatwiej łapać, mniej trzeba również wkładać siły w dociskanie strun. Na pierwsze ukulele wybiera się zazwyczaj ukulele sopranowe lub ukulele koncertowe, jednak część osób z większym budżetem decyduje się również na ukulele elektroakustyczne.

Gitara czy ukulele dla dziecka?

Zalety ukulele w porównaniu do gitary klasycznej lub gitary akustycznej :

  • Mniejszy bardziej kompaktowy rozmiar instrumentu - łatwiejsze trzymanie podczas nauki
  • Bardziej miękkie struny
  • Mniej wymagające i prostsze akordy
  • Mniejsza liczba progów

Te cechy pozwalają stwierdzić, że ukulele sopranowe dla dzieci (zwłaszcza tych najmłodszych) będzie instrumentem bardziej przyjaznym.

Czy oznacza to, że ukulele to instrument w pewnym sensie ograniczony, który nie jest w stanie dorównać gitarze klasycznej? Zdania będą podzielone bo to dwa mimo podobieństw różne instrumenty. Jeśli opanujemy na ukulele bicia akordowe, schematy akordów, to na gitarze gdzie będą tylko dwie struny więcej nauka będzie już o wiele prostsza. Każdy, kto radzi sobie z ukulele w miarę dobrze, naukę gry na gitarze rozpocznie zdecydowanie łatwiej. Tak jak z samochodem - jeśli potrafisz jeździć małym samochodem, większy nie sprawi Ci wielkich problemów.

Dlaczego warto wybrać ukulele dla dziecka?

Przyczyn jest kilka. Można oczywiście wskazywać na bardzo atrakcyjny próg wejścia. Cena za dobrej jakości ukulele sopranowe dla najmłodszych zazwyczaj nie przekracza 199 złotych. Jeśli spojrzymy na ceny gitar czy innych instrumentów, to trudno będzie znaleźć dobrej jakości, a zarazem równie tani sprzęt.

Warto wskazać też na to, że ukulele dla dziecka to cała seria limitowanych instrumentów o odpowiednich gabarytach, które będą idealne dla młodego człowieka. Sześciolatkowi trudno może być dosięgnąć do wszystkich progów w klasycznej gitarze.

Ukulele rozwiązuje ten problem. Na rynku można znaleźć wersje, których długość to zaledwie 54 centymetry. Dzięki temu młody człowiek będzie mógł skorzystać z całego spektrum możliwości, jakie oferuje ten instrument. W podobnym tonie można wypowiedzieć się o wadze. Ukulele jest lżejsze, więc łatwiej będzie je transportować. Waga takiego instrumentu często nie przekracza 1 kilograma.

Ukulele dla dzieci

Jest 24 produktów.

Pokazano 1-12 z 24 pozycji

Aktywne filtry