Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 599,00 zł - 4 299,00 zł

Marka

Marka

Gitary Elektro-Akustyczne

Gitara elektroakustyczna to gitara akustyczna wyposażona dodatkowo w mikrofon, przetwornik piezoelektryczny lub przetwornik magnetyczny. Ponadto w gitarę wbudowany jest przedwzmacniacz wyposażony w korektor graficzny (oferujący do 6 pasm) i zasilany przez baterię.


Gitara elektroakustyczna - gitara o specjalnym brzmieniu

Brzmienie gitary elektroakustycznej jest bardzo charakterystyczne i różni się od tego, które oferuje nam chociażby gitara klasyczna. Jednocześnie mocno odbiega od tego, co oferują nam gitary elektryczne. Pamiętajmy, że gitara elektroakustyczna to ciągle “akustyk” wykorzystujący pudło rezonansowe oraz metalowe struny. Podsumowując - gitara elektroakustyczna to instrument o brzmieniu zbliżonym do gitary akustycznej, jednak oferujący nam mocniejsze brzmienie dzięki zastosowanym w jej przypadku rozwiązaniach elektronicznych.

Czym charakteryzuje się gitara elektroakustyczna?

Gitarę elektroakustyczną możemy w bardzo prosty sposób podłączyć do systemu nagłośnieniowego i przez to gitary te są często stosowane na koncertach lub podczas innych wydarzeń przygotowywanych z myślą o szerokim audytorium. Mowa tu o sytuacjach w których brzmienie zwykłej gitary akustycznej może być niewystarczająco donośne. Z tego też powodu gitary elektroakustyczne są często i chętnie wykorzystywane w muzyce rockowej, folkowej, country i czasami klasycznej.

Brzmienie gitary zależne jest w głównej mierze od korpusu gitary. Jego kształt ma bowiem ogromny wpływ na brzmienie instrumentu. Warto więc pamiętać o tym, że ze względu na budowę korpusu gitary elektroakustyczne dzielimy na:

  • Auditorium - pudło o średnim rozmiarze zapewniające zbalansowane brzmienie instrumentu.
  • Concert - gitara z niewielkim pudłem, którego zadaniem jest zapewnienie jasnego dźwięku.
  • Jumbo - gitary tego typu oferują duże pudła, dzięki czemu brzmienie instrumentu bogate jest w niskie tony.
  • Dreadnought - gitary o dużych pudłach oferujące potężne brzmienie.
  • Cutaway - bardzo popularny typ gitary akustycznej i elektroakustycznej. Instrumenty tego typu wyposażone są w specjalne wycięcie, które ułatwia grę na wysokich tonach. Sprawia to, że gitary typu Cutaway są chętnie wybierane przez muzyków ze względu na wygodę obsługi oraz uniwersalność.

Jak wybrać odpowiednią gitarę elektroakustyczną?

Wbrew pozorom wybór dobrej gitary elektroakustycznej nie jest łatwy ze względu na to, że konieczne jest zwrócenie uwagi nie tylko na materiały z jakich wykonany instrument. Oczywiście dobrze byłoby, gdyby te były stosunkowo wysokiej jakości, ponieważ sama konstrukcja i jakość wykonania dobrej gitary elektroakustycznej ma ogromny wpływ na jakość dźwięku generowanego za jej pośrednictwem.

Równie ważne jest jednak przywiązanie ogromnej wagi do tego, jaki osprzęt elektroniczny będzie zamontowany na pokładzie wybranej przez nas gitary. Ten zależny jest od półki cenowej, z jakiej zakupimy gitarę Wiadomo bowiem, że tańsze instrumenty oferują dostęp do uboższych podzespołów elektronicznych, niż te sprzedawane za większe pieniądze.

Uwagę powinniśmy zwracać więc na klasę takich podzespołów, jak przetworniki (odpowiadające za zmianę wibracji pudła w sygnał elektroniczny) czy przedwzmacniacz (odpowiedzialny za zwiększenie mocy sygnału przechodzącego do właściwego wzmacniacza) zasilany bateryjnie i wyposażony w korektor parametryczny umożliwiający regulację tonów.

Dlaczego warto zamówić gitarę elektroakustyczną na nauczsiegrac.pl?

W sklepie internetowym nauczsiegrac.pl znajdziecie szeroki wybór gitar elektroakustycznych różnych renomowanych producentów z całego świata. Dzięki temu możecie być pewni, że wybieracie wysokiej jakości sprzęt, który będzie świetnie się sprawował przez długie lata.

Dzięki szerokiej ofercie instrumentów i akcesoriów na nauczsiegrac.pl nie tylko zamówicie wymarzoną gitarę, ale także dobierzecie do niej szereg przydatnych akcesoriów, jak kostki, zapasowe struny, itp.

Sklep nauczsiegrac.pl to także ukierunkowani na potrzeby klienta doradcy, którzy pomogą w dobraniu gitary adekwatnej do aktualnych potrzeb muzyka oraz zaproponują niezbędne akcesoria i materiały eksploatacyjne niezbędnie dla danego modelu instrumentu. Nie czekaj! Zamów swoją wymarzoną gitarę już teraz! Drzwi do świata muzyki stoją przed Tobą otworem!

Gitary Elektro-Akustyczne

Jest 19 produktów.

Pokazano 1-12 z 19 pozycji

Aktywne filtry

Porozmawiaj na WhatsApp!