Bum Bum Rurki

Rozwijanie funkcji poznawczych u dzieci to bardzo ważny element ich kształtowania. Coraz więcej badań wprost pokazuje, że rozwijanie kompetencji muzycznych u maluchów może odegrać kluczową rolę w rozwoju młodego człowieka.


Bum Bum Rurki - co to jest?

W pewnym uproszczeniu są to rurki skonstruowane w taki sposób, by uderzenie w każdą z nich wydało dźwięk. Można uderzać Bum Bum Rurki o kolano, o krzesło, ławkę czy inny twardy przedmiot. Można również położyć je na podłodze i uderzać w nie pałeczkami od cymbałek. Najpopularniejszy zestaw z jakim się spotkamy to zestaw diatoniczny.

Bum Bum Rurki to instrument dla najmłodszych, z którym często można spotkać się na przykład w przedszkolach, a także w klasach 1-3. Służy on rozwijaniu kompetencji muzycznych dzieci i jest nieocenionym instrumentem, który wprowadza je w świat muzyki.

Coraz częściej spotykamy się też z rozszerzonymi zestawami bum bum rurki zestaw chromatyczny. To kolejna odmiana, która cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony rodziców, jak i pedagogów wczesnoszkolnych, ponieważ daje nam więcej możliwości dźwiękowych.

Bum Bum Rurki: idealny instrument dla najmłodszych

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że zabawki dla młodych dzieci powinny pełnić nie tylko funkcję rozrywkową, ale też zwiększać ich potencjał. To właśnie je nazywamy zabawkami edukacyjnymi, które mają szerokie spektrum zastosowań.

Można tu wskazać także na zestaw Bum Bum Rurek. Jest to cenione akcesorium, które rozwija kompetencje muzyczne oraz wrażliwość. Warto zwrócić też uwagę na to, że nie jest to droga zabawka. Można ją kupić już za około sto złotych.

Bum Bum Rurki - jak na nich grać?

Polecane na początek zestawy składają się z ośmiu kolorowych rurek. Ich długość waha się między 30 a około 60 centymetrów. Każda jest oczywiście przypisana do innego dźwięku. W zestawach składających się z ośmiu rurek mamy pełną gamę nut, czyli: C, D, E, F, G, A, H, C.

Nauka gry jest prosta, jednak można skorzystać też z dodatkowych pomocy dydaktycznych. Powstało wiele książek, które dokładnie opisują zasady, zgodnie z jakimi trzeba wprowadzać w życie Bum Bum Rurki i jak uczyć się na nich grać.

Można też znaleźć zestawy, w skład których wchodzi nie tylko literatura, ale i płyta DVD lub dostęp do cyklu zajęć online. To bardzo prosta forma, by nie tylko poczytać o tym instrumencie, ale też, by zobaczyć w praktyce, jak trzeba w poszczególne rurki uderzać, by uzyskać odpowiedni dźwięk. Taka pomoc będzie nieoceniona zwłaszcza dla osób, które chcą wiedzieć jak rozwijać muzycznie dzieci w szkole, przedszkolu, czy dla rodziców którzy chcą grać razem z dziećmi w domu.

Bum Bum Rurki

Aktywne filtry