Patronite

Gitary

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z grą na gitarze? A może poszukujesz instrumentu dla zaawansowanych, który pozwoli Ci doskonalić warsztat gry? Niezależnie, czy poszukujesz gitar akustycznych czy klasycznych – znajdziesz je w naszej ofercie!

Gitary

Podkategorie

Jest 44 produktów.

Pokazano 1-12 z 44 pozycji

Aktywne filtry

Gitary akustyczne a klasyczne

Czym różni się gitara klasyczna od akustycznej? Według stosowanego w Europie podziału, gitary klasyczne to modele ze strunami nylonowymi, z kolei akustyczne – ze stalowymi. Oba rodzaje różnią się między sobą również kształtem – akustyki mają większe pudła i węższy gryf. Większe pudło rezonansowe i stalowe struny bezpośrednio przekładają się na brzmienie gitar akustycznych – są donośniejsze, bardziej dźwięczne i wyraziste. Modele klasyczne wybrzmiewają znacznie łagodniej i cieplej.

Pierwsza gitara – klasyczna czy akustyczna?

Jeśli wybierasz instrument do nauki gry na gitarze, najlepiej wybierz model klasyczny lub akustyczny. Gitary elektryczne nie są zalecane – znacznie łatwiej dociska się struny do ich gryfu, przez co trudniej „przesiąść się” z nich na akustyka czy gitarę klasyczną, do gry na której trzeba włożyć więcej siły i mieć wyrobione palce.

Czy dla początkujących lepsze są gitary klasyczne, czy akustyczne? To zależy! Wybierz klasyka, jeśli nie masz wyraźnych preferencji co do muzyki, którą chcesz wykonywać, bądź jeśli chcesz grać utwory klasyczne lub flamenco. Ponadto postaw na gitarę klasyczną, jeśli:

  • - planujesz grać przede wszystkim palcami,
  • - chcesz w miarę bezboleśnie przejść etap wzmacniania skóry na opuszkach (nylonowe struny są miększe i łatwiej się je dociska),
  • - szukasz instrumentu w przystępnej cenie.

Gitary akustyczne to wybór dla osób, które planują grać muzykę rozrywkową (np. blues, folk) i zależy im na wyrazistym, głośnym brzmieniu. Warto zdecydować się na akustyka również, gdy:

  • - chcesz uczyć się gry różnorodnymi technikami – palcami, kostką, pazurkiem, slidem,
  • - po opanowaniu podstaw, chcesz zacząć grać na elektryku – akustyki mają podobne struny i wymiary gryfu, łatwiej więc przejść z nich na modele elektrycznie, niż z klasyków.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze gitary?

Idealna gitara – zarówno na początek, jak i dla zaawansowanych – powinna przede wszystkim być łatwa w strojeniu, nie powinna szybko się rozstrajać i brzęczeć. Ważny jest również odpowiedni rozmiar instrumentu – przyjmuje się, że pełnowymiarowe gitary (rozmiar 4/4) są odpowiednie dla osób powyżej 160 cm wzrostu. Mniejsze gitary, w rozmiarze 3/4, są odpowiednie dla niższych dorosłych oraz starszych dzieci (10-13 lat). Na rynku dostępne są również modele w rozmiarach dla najmłodszych – 1/2 (dla 7-10-latków) oraz 1/4 (dla dzieci do ok. 7 lat).

Gitary akustyczne i klasyczne w naszej ofercie

Oferujemy szeroką gamę gitar idealnych dla początkujących, wyróżniających się doskonałym stosunkiem ceny do jakości – zamówisz u nas m.in.:

  • - gitary klasyczne Chateau w rozmiarach 3/4 i 4/4,
  • - gitary akustyczne Chateau wyróżniające się konkurencyjną ceną, wygodnym gryfem i dobrą intonacją,
  • - gitary akustyczne Richwood – wyjątkowo solidne i wygodne, o przyjemnym brzmieniu.

Oferujemy szeroką gamę gitar idealnych dla początkujących, wyróżniających się doskonałym stosunkiem ceny do jakości – zamówisz u nas m.in.:

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

W naszym sklepie zbieramy dane osobowe które są potrzebne do utworzenia konta oraz realizacji zamówienia, te dane możesz edytować/usunąć lub poddać anonimizacji. Jeśli chcesz poznać jakie dane dokładnie są przetwarzane zapraszamy do zapoznania się z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć