Kapodastery do ukulele

Do najczęściej wybieranych akcesoriów przez ukulelistów należy kapodaster. Ukulele z założonym kapodasterem umożliwia szybką i łatwą zmianę tonacji instrumentu. Co to kapodaster do ukulele? Jaki kapodaster do ukulele wybrać? I dlaczego warto zamówić ten mały, sprytny przyrząd właśnie na Nauczsiegrac.pl? Odpowiedzi znajdziesz poniżej!


Kapodaster ukulele - do czego służy?

Kapodaster to kompaktowe urządzenie, które skraca menzurę strun w ukulele oraz w innych instrumentach strunowych (gitarach, banjo, mandolinach itp.). Tworzy siodełko w dowolnej pozycji podstrunnicy, powodując że struny nie drgają poza gryfem. Kapodaster stosuje się dla ułatwienia gry. Niedrogi, mały i prosty w montażu przyrząd pozwala ukuleliście błyskawicznie zmienić tonację instrumentu bez kręcenia kluczami. Im wyższy próg wybierzesz na założenie kapodastera, tym wyższa będzie tonacja Twojego ukulele. Kapodastry przydają się także osobom posiadającym za duże ukulele (np. małym dzieciom lub w weku szkolnym, a posiadającym ukulele koncertowe), ponieważ „skracają” gryf.

Jak wybrać kapodaster do ukulele?

Wybór kapodastera do ukulele to kwestia indywidualna. Najważniejsze, żebyś kupił kapodaster pasujący do ukulele, ewentualnie uniwersalny (np. do ukulele i banjo, do ukulele i gitary itp.). Dobrze dopasowany kapodaster powinien:

  • oferować wygodę, trwałość i pożądane brzmienie,
  • posiadać kształty dopasowane do ludzkiej dłoni,
  • być wykonany z solidnych materiałów (stop cynku, aluminium, wysokiej jakości tworzywa sztuczne),
  • zapewniać optymalny docisk strun do progów (to podstawa czystego brzmienia),
  • chronić elementy ukulele przed zarysowaniami,
  • umożliwiać szybką obsługę jedną ręką,
  • być tak skonstruowany, by nie utrudniać łapania akordów podczas gry.

Przed zakupem warto poczytać wiarygodne opinie użytkowników oraz recenzje ekspertów na blogach muzycznych. Jeśli nadal nie wiesz, jaki kapodaster do ukulele sopranowego (lub dowolnego innego) wybrać, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy Ci znaleźć kapodaster na miarę potrzeb i muzycznych ambicji.

Dlaczego warto zamówić kapodaster do ukulele na Nauczsiegrac.pl?

W Nauczsiegrac.pl o ukulele wiemy wszystko! Większość naszego zespołu to profesjonalni muzycy, w tym nauczyciele gry na ukulele z długoletnim stażem. Sprzedajemy kapodastery do ukulele i doradzamy w ich doborze. Znajdziesz u nas kapodastry dedykowane ukulele oraz modele uniwersalne, przeznaczone do rozmaitych instrumentów strunowych. Współpracujemy wyłącznie z uznanymi producentami kapodastrów, jak Ortega, Boston i Astra. W asortymencie posiadamy budżetowe kapodastry plastikowe, solidne modele z metalu oraz kapodastry do ukulele klasy premium w eleganckich pudełkach - idealne na prezent dla ukulelisty.

Kapodastery do ukulele

Aktywne filtry