Stroiki do ukulele

Strojenie ukulele jest niezbędne dla prawidłowego brzmienia granych utworów – bez fałszów. Zmiana stroju ukulele w czasie, nawet zabezpieczonego futerałem, to naturalne zjawisko. Dlatego warto wypracować w sobie nawyk sprawdzenia, czy instrument odpowiednio stroi, każdorazowo przed rozpoczęciem ćwiczeń. Istnieją różne sposoby strojenia ukulele. Proste, a przy tym precyzyjne strojenie zapewnia stroik do ukulele. Jak działa to urządzenie? Jaki stroik do ukulele wybrać? Na jaki wydatek trzeba się przygotować? I jakie są alternatywne metody strojenia ukulele? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz poniżej.


Jak działa stroik do ukulele?

Stroiki do ukulele, inaczej tunery, to specjalne urządzenia elektroniczne, które przypina się klipsem do główki instrumentu lub przykłada (w przypadku stroików z mikrofonem) w celu nastrojenia ukulele. Tunery są odporne na odgłosy dochodzące z otoczenia. Wykrywają tylko zagrane na ukulele dźwięki, więc nie trzeba stroić instrumentu w cichym miejscu. W końcu nie zawsze masz możliwość skorzystania z idealnie wyciszonego pomieszczenia. Stroik elektroniczny do ukulele znacząco ułatwia strojenie instrumentu. Nawet osoba początkująca bez problemu poradzi sobie z obsługą urządzenia. Spora część modeli posiada wbudowane tryby usprawniające proces strojenia. Kupujesz więc jeden uniwersalny stroik do gitary i ukulele oraz innych instrumentów, a następnie wybierasz pożądany tryb, np. tryb ukulele (urządzenie rozpoznaje jedynie dźwięki ukulele), strój chromatyczny (urządzenie rozpoznaje wszystkie dźwięki), tryb gitary (urządzenie rozpoznaje jedynie dźwięki gitary), tryb gitary basowej, tryb skrzypiec itp.

Ile kosztuje stroik do ukulele? To urządzenia stosunkowo niedrogie, kosztujące kilkadziesiąt złotych. Na ich cenę wpływają różne czynniki, w szczególności oferowana funkcjonalność. Na przykład za uniwersalny, nowoczesny stroik marki Ortega z funkcją wizualnego metronomu, dużym, kolorowym wyświetlaczem LCD, ultraczułym sensorem i wbudowanym mikrofonem, zapłacisz około 60-70 zł.

W jaki sposób nastroić swoje ukulele?

Istnieją różne sposoby strojenia ukulele. Użycie specjalnego stroika jest najprostszą i najbardziej skuteczną metodą. W zestawie z tunerem znajdziesz szczegółową instrukcję obsługi. Jeśli nie chcesz na początku nauki inwestować w stroik elektroniczny do ukulele, możesz skorzystać ze stroika do ukulele sopranowego online. W internecie znajdziesz sporo takich stron. Możesz też pobrać na swój telefon specjalną aplikację mobilną. Słabością dwóch w/w rozwiązań jest wrażliwość na hałasy z zewnątrz. Masz dobry słuch? Możesz spróbować nastroić ukulele „na ucho”! Na naszym blogu znajdziesz artykuł jak nastroić ukulele.

Dlaczego warto zamówić stroik do ukulele na Nauczsiegrac.pl?

Na Nauczsiegrac.pl znajdziesz elektroniczne stroiki do ukulele i gitar marek NSG, BOSTON, Ortega i wielu innych. Wszystkie tunery zostały przetestowane przez nas osobiście! Oferują szybki i wygodny montaż, proste i precyzyjne strojenie instrumentu oraz wysoką niezawodność i znakomitą wydajność w przystępnej cenie. Jesteśmy wielkimi entuzjastami gry na ukulele, więc z przyjemnością doradzimy Ci, jaki stroik będzie dla Ciebie najlepszy.

Stroiki do ukulele

Jest 33 produktów.

Pokazano 1-12 z 33 pozycji

Aktywne filtry

Porozmawiaj na WhatsApp!