Struny gitarowe

Jeżeli grasz od dawna, z pewnością masz już swoje ulubione struny gitarowe, które zapewniają idealne według Ciebie brzmienie. Co innego, gdy dopiero przymierzasz się do pierwszej w życiu wymiany strun w gitarze albo nie przetestowałeś w przeszłości co najmniej kilkunastu rodzajów strun gitarowych. W takiej sytuacji możesz mieć spory dylemat, jakie struny do gitary kupić, bo wybór jest ogromny. W sklepie Nauczsiegrac.pl, oprócz szerokiej gamy instrumentów muzycznych, znajdziesz również akcesoria – w tym struny gitary dopasowane do zróżnicowanych potrzeb gitarzystów. Udowadniamy, że zakup struny do gitary nie musi być ani trudny, ani kosztowny.


Struny do gitary - osiągnij najlepsze brzmienie

Nie ulega wątpliwości, że struna gitarowa determinuje jakość brzmienia. Na rynku pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania, inspirujące do eksperymentowania z różnymi strunami gitary. Rzeczywiście warto potestować, by przekonać się, jaka struna zapewni Ci pożądany dźwięk. Istotny wpływ na brzmienie instrumentu mają materiały, z których wykonano rdzeń lub owijkę struny gitary, a także grubość struny oraz zastosowane technologie produkcji. W celu uzyskania bardziej mięsistego, soczystego i ciężkiego brzmienia, zwłaszcza podczas szybszej gry, eksperci często zalecają wymianę strun w gitarze na grubsze.

Jakie struny do gitary wybrać?

Przede wszystkim trzeba określić, jaki typ gitary posiadasz. W naszym sklepie internetowym znajdziesz:

  • struny do gitary klasycznej - struny do gitary nylonowe ze średnim i twardym naciągiem, o długiej żywotności, zapewniające ciepłe i łagodne brzmienie;
  • struny do gitary akustycznej - bardzo wytrzymałe i wygodne, oferujące pełne, jasne brzmienie;
  • struny do gitary elektrycznej – gwarantujące precyzyjną intonację i wysoki poziom wzbudzenia magnetycznego.

Poszczególne rodzaje strun różnią się przede wszystkim składem materiałowym. Struna do gitary akustycznej niekoniecznie sprawdzi się w elektryku. Z kolei akustyk może gorzej współpracować ze struną do gitary elektrycznej. Do klasyka przeznaczone są struny nylonowe. Założenie metalowej struny na gitarze klasycznej wiązałoby się z ryzykiem uszkodzenia nawet całego instrumentu. Podobnie nie zakłada się nylonowej struny na gitarze akustycznej.

Struny do gitary różnią się rodzajem zakończenia. Mogą posiadać zakończenie proste (są to struny do samodzielnego wiązania przy mostku) lub z kulką (to struny niewymagające wiązania). Brzmi skomplikowanie? Na szczęście robiąc zakupy na Nauczsiegrac.pl nie musisz zastanawiać się, czy dana struna nadaje się do Twojej gitary ani jakie brzmienie zapewnia, ponieważ każdy produkt został przez nas przetestowany i dokładnie opisany. Nie kupujesz kompletu strun w ciemno.

Dlaczego warto kupić struny do gitary na Nauczsiegrac.pl?

W Nauczsiegrac.pl nie tylko sprzedajemy struny do gitary i ukulele, ale jako zawodowi muzycy potrafimy pomóc Ci w doborze optymalnie dopasowanych instrumentów i akcesoriów. Potrafimy rzetelnie doradzić zarówno osobom początkującym, jak i doświadczonym gitarzystom. Na pewno interesuje Cię, ile kosztuje wysokiej jakości, markowa struna. Cena w naszym sklepie jest wyjątkowo konkurencyjna, dzięki długoletniej współpracy z wiodącymi na rynku producentami i dystrybutorami gitar oraz akcesoriów. Możesz wybierać spośród rozmaitych rozmiarów, wariantów i marek strun gitarowych – podstawowych i klasy premium o wielokrotnie większej żywotności. Zapraszamy!

Struny gitarowe

Jest 57 produktów.

Pokazano 1-12 z 57 pozycji

Aktywne filtry

Porozmawiaj na WhatsApp!