Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 218,00 zł - 2 930,00 zł

Marka

Marka

Ukulele Koncertowe

Ukulele koncertowe jest większe, niż sopran – doskonale sprawdza się więc jako pierwszy instrument dla osób wyższych (od 170 cm w górę). Dzięki większym gabarytom, jest ono również głośniejsze i gra pełniejszym dźwiękiem, z tego też względu, będzie ono również dobrym wyborem dla profesjonalnych muzyków


Czym charakteryzuje się ukulele koncertowe?

Rozmiar koncertowy jest pośredni między sopranowym a tenorowym – skutecznie łączy w sobie ich zalety, minimalizując zarazem wady. Czynna długość jego strun (menzura) wynosi przeważnie 38 cm, a cały instrument ma około 61 cm długości. W porównaniu z ukulele sopranowym rozmiar koncertowy charakteryzuje się dłuższym wybrzmiewaniem oraz większą głośnością, co nie oznacza, że nie można zagrać na nim cicho — wszystko zależy od siły uderzania w struny.

Dla kogo odpowiednie będzie ukulele koncertowe?

Ten rozmiar ukulele jest wszechstronny – odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych ukulelistów. W szczególności poleca się go:

  • ● wyższym osobom – już muzycy, wyżsi niż 165 cm, mogą mieć trudności z grą na sopranie, z kolei osoby powyżej 175-180 cm naukę gry na ukulele zdecydowanie powinny rozpocząć od rozmiaru koncertowego,
  • ● muzykom o grubszych palcach – w ukulele koncertowym, progi nie są rozmieszczone tak ciasno, jak w sopranie,
  • ● osobom, chcącym grać profesjonalnie – dzięki donośniejszemu dźwiękowi, rozmiar koncertowy sprawdzi się podczas gry na scenie.

Ukulele koncertowe w naszej ofercie

W naszym sklepie kupisz ukulele w rozmiarze koncertowym, dopasowane do każdych potrzeb i oczekiwań. Oferujemy produkty różnych producentów i z różnych półek cenowych – znajdziesz u nas zarówno instrumenty dobre dla początkujących, jak i zaawansowanych ukulelistów. Dysponujemy wyrobami marek:

  • ● Ukulele koncertowe Korala – Instrumenty z drewna sapele lub mahoniu, świetne ciepłe brzmienie, wygoda grania i piękny tradycyjny wygląd ukulele koncertowego
  • ● Ukulele koncertowe Ortega – wyjątkowa wygoda gry, głębokie brzmienie, łatwość strojenia i wiele wariantów kolorystycznych do wyboru; ukulele koncertowe tej marki dostępne są w kształcie klasycznym oraz ananasa.

Ukulele koncertowe - pozostałe atuty

Wiadomo, że jest to instrument nieczęsto używany. Mało kto potrafi grywać na tym instrumencie. Ukulele sopranowe i koncertowe może być używane na przeróżnych brzmieniach. Możemy też dobrze grywać w duetach, ponieważ te instrumenty bardzo dobrze się uzupełniają.

Wielkość ukulele koncertowego

Wielkość zwykle jest zbliżona do 35 centymetrów. Jest to instrument o dość niewielkich gabarytach. Bez trudu można go zabrać ze sobą w podróż, co jest ogromnym atutem. Zwłaszcza, gdy porównamy go na przykład do gitary czy innych instrumentów wielkogabarytowych.

Ukulele koncertowe - tylko dla zaawansowanych muzyków?

Bez wątpienia jest to instrument, który pozwoli szybko przyswoić podstawy związane z grą na ukulele. Z jego pomocą można grać przy muzyce czy też opanować nowe techniki gry. To świetny wybór nie tylko dla zaawansowanych muzyków, ale też każdy początkujący ukulelista będzie zadowolony z ukulele koncertowego.

Ukulele Koncertowe

Jest 97 produktów.

Pokazano 1-12 z 97 pozycji

Aktywne filtry

Porozmawiaj na WhatsApp!