Cymbałki dla dzieci

Muzyka pomaga rozwijać wiele zmysłów. Naukowcy wykazali też, że poszerza funkcje poznawcze u małych dzieci. Świetnym instrumentem, który pozytywnie wpłynie na rozwój naszego malucha, mogą być już zwykłe cymbałki . Jakie warto wybrać?


Rozwój muzyczny dziecka — zacznij od cymbałków

Cymbałki dla małych dzieci to świetny instrument, który można wdrażać w życie dziecka bardzo szybko. Im szybciej zaczniemy oswajać malucha z tym, jak działają cymbałki i jak wydobywa się z nich dźwięk, tym większe szanse na to, że rozwój muzyczny pociechy będzie przebiegał wzorowo.

Gra na cymbałkach dla dzieci to jedno z podstawowych zajęć, na które kładzie się duży nacisk na początku nauki i przygody z muzyką. Cymbałki do szkoły czy cymbałki drewniane dla dzieci to instrument, który coraz częściej można odnaleźć nawet w żłobkach czy przedszkolach.

Cymbałki — instrument dla każdego dziecka

Każdy z nas wie, czym są cymbałki i na jakiej zasadzie działają. Metalowe sztabki w odpowiednich długościach umieszczone na plastikowych lub drewnianych płozach. Zamiennie używa się nazwy cymbałki metalowe lub cymbałki drewniane, ale tak naprawdę i jedne i drugie to te same cymbałki.

Unikalny model cymbałek prezentuje producent Nauczsiegrac.pl proponując do nauki swój autorski projekt cymbałek diatoniczny model NSGD. Zestaw 8 sztabek metalowych w systemie kolorów Chroma Notes - każda metalowa sztabka pomalowana jest w kolorze jednego z dźwięków gamy C-dur.

Do cymbałek proponujemy również książki swojego autorstwa takie jak Nauka przez zabawę, w których popularne piosenki opracowano w kolorach, aby nawet 2-3 letnie dzieci już mogły grać swoje pierwsze piosenki.

Cymbałki o szerzej rozstawionych sztabkach, aby dziecko zawsze komfortowo mogło trafić w każdą blaszkę i nie zahaczało o dźwięki obok, jeśli ktoś grał kiedyś na cymbałkach wie o co chodzi.

Cymbałki zostały zestrojone o rejestr niżej w porównaniu do tradycyjnych dzwonków w związku z tym dźwięk jest przyjemniejszy i cieplejszy dla ucha dziecka, praca w grupie również dzięki temu staje się bardziej komfortowa, cymbałki wybrzmiewają również dłużej.

Cymbałki NSGD w kolorach Chroma Notes dedykowane są dla:

  • grup przedszkolnych i szkolnych
  • nauczycieli
  • wychowawców
  • rodziców i dzieci
  • grup artystycznych
  • każdemu, kto chce w łatwy i szybki sposób pobawić się muzycznie

Cymbałki do szkoły

Wielu nauczycieli wczesnoszkolnych zastanawia się nad tym, jakie cymbałki do szkoły wybrać? Często pojawia się też pytanie o to czy lepiej kupić cymbałki, czy dzwonki. Trudno udzielić na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, która w pełni wyczerpałaby temat.

Cymbałki z oferty Nauczsiegrac.pl są świetnym rozwiązaniem na sam początek, aby sprawdzić czy grupa lub dziecko będzie chciało pracować z instrumentem. Podstawowa wersja instrumentu to około 50 zł. Niewielki koszt cymbałek NSGD i książeczek z piosenkami sprawia, że nauka nie będzie wymagała dużych nakładów finansowych, a jakość dźwięku tych instrumentów ułatwi rozwijanie słuchu muzycznego u maluchów.

Na pewno warto przekonać radę rodziców lub dyrekcję, by takie instrumenty koniecznie znalazły się na wyposażeniu placówki. Rozwój muzyczny w tym wieku jest bardzo ważny dla młodego człowieka i warto go wspierać.

Dobrze byłoby, gdyby w klasach wczesnoszkolnych takich instrumentów znalazło się co najmniej kilka na klasę, by dzieci mogły oswajać się z muzyką każdego dnia. Kto wie, być może to właśnie te pierwsze lekcje muzyki będą tym, co sprawi, że pokochają muzykę, gdy będą nieco starsze?

Cymbałki dla dzieci

Aktywne filtry