Cymbałki dla dzieci

Muzyka pomaga rozwijać wiele zmysłów. Naukowcy wykazali też, że poszerza funkcje poznawcze u małych dzieci. Świetnym instrumentem, który pozytywnie wpłynie na rozwój naszego malucha, mogą być już zwykłe cymbałki . Jakie warto wybrać?


Rozwój muzyczny dziecka — zacznij od cymbałków

Cymbałki dla małych dzieci to świetny instrument, który można wdrażać w życie dziecka bardzo szybko. Im szybciej zaczniemy oswajać malucha z tym, jak działają cymbałki i jak wydobywa się z nich dźwięk, tym większe szanse na to, że rozwój muzyczny pociechy będzie przebiegał wzorowo.

Gra na cymbałkach dla dzieci to jedno z podstawowych zajęć, na które kładzie się duży nacisk na początku nauki i przygody z muzyką. Cymbałki do szkoły czy cymbałki drewniane dla dzieci to instrument, który coraz częściej można odnaleźć nawet w żłobkach czy przedszkolach.

Cymbałki — instrument dla każdego dziecka

Każdy z nas wie, czym są cymbałki i na jakiej zasadzie działają. Metalowe sztabki w odpowiednich długościach umieszczone na plastikowych lub drewnianych płozach. Zamiennie używa się nazwy cymbałki metalowe lub cymbałki drewniane, ale tak naprawdę i jedne i drugie to te same cymbałki.

Unikalny model cymbałek prezentuje producent Nauczsiegrac.pl proponując do nauki swój autorski projekt cymbałek diatoniczny model NSGD. Zestaw 8 sztabek metalowych w systemie kolorów Chroma Notes - każda metalowa sztabka pomalowana jest w kolorze jednego z dźwięków gamy C-dur.

Do cymbałek proponujemy również książki swojego autorstwa takie jak Nauka przez zabawę, w których popularne piosenki opracowano w kolorach, aby nawet 2-3 letnie dzieci już mogły grać swoje pierwsze piosenki.

Cymbałki o szerzej rozstawionych sztabkach, aby dziecko zawsze komfortowo mogło trafić w każdą blaszkę i nie zahaczało o dźwięki obok, jeśli ktoś grał kiedyś na cymbałkach wie o co chodzi.

Cymbałki zostały zestrojone o rejestr niżej w porównaniu do tradycyjnych dzwonków w związku z tym dźwięk jest przyjemniejszy i cieplejszy dla ucha dziecka, praca w grupie również dzięki temu staje się bardziej komfortowa, cymbałki wybrzmiewają również dłużej.

Cymbałki NSGD w kolorach Chroma Notes dedykowane są dla:

  • grup przedszkolnych i szkolnych
  • nauczycieli
  • wychowawców
  • rodziców i dzieci
  • grup artystycznych
  • każdemu, kto chce w łatwy i szybki sposób pobawić się muzycznie

Cymbałki do szkoły

Wielu nauczycieli wczesnoszkolnych zastanawia się nad tym, jakie cymbałki do szkoły wybrać? Często pojawia się też pytanie o to czy lepiej kupić cymbałki, czy dzwonki. Trudno udzielić na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, która w pełni wyczerpałaby temat.

Cymbałki z oferty Nauczsiegrac.pl są świetnym rozwiązaniem na sam początek, aby sprawdzić czy grupa lub dziecko będzie chciało pracować z instrumentem. Podstawowa wersja instrumentu to około 50 zł. Niewielki koszt cymbałek NSGD i książeczek z piosenkami sprawia, że nauka nie będzie wymagała dużych nakładów finansowych, a jakość dźwięku tych instrumentów ułatwi rozwijanie słuchu muzycznego u maluchów.

Na pewno warto przekonać radę rodziców lub dyrekcję, by takie instrumenty koniecznie znalazły się na wyposażeniu placówki. Rozwój muzyczny w tym wieku jest bardzo ważny dla młodego człowieka i warto go wspierać.

Dobrze byłoby, gdyby w klasach wczesnoszkolnych takich instrumentów znalazło się co najmniej kilka na klasę, by dzieci mogły oswajać się z muzyką każdego dnia. Kto wie, być może to właśnie te pierwsze lekcje muzyki będą tym, co sprawi, że pokochają muzykę, gdy będą nieco starsze?

Cymbałki dla dzieci

Aktywne filtry

Porozmawiaj na WhatsApp!