Kostki do ukulele

Kostki do gry na gitarze to najpopularniejsze akcesoria do tego instrumentu, używane zarówno przez amatorów, jak i profesjonalnych muzyków. Piórka są wykorzystywane jednak nie tylko przez gitarzystów – coraz większą popularnością cieszą się kostki do ukulele, ułatwiające naukę gry na tym instrumencie. Sprawdź kostki gitarowe i do ukulele w naszej ofercie i zamów już dziś!


Kostki gitarowe – jaki model wybrać?

Kostki, zwane też piórkami do gitary, często wykonywane są z nylonu – tworzywa elastycznego, a jednocześnie wytrzymałego mechanicznie. Na rynku znaleźć można jednak modele z innych materiałów, m.in. acetalu, akrylu czy tortexu. Poszczególne materiały różnią się brzmieniem, jakie można z ich pomocą uzyskać oraz wygodą gry. Skupmy się jednak na prawdopodobnie najistotniejszym parametrze kostek gitarowych – ich grubości.

Im piórko jest cieńsze, tym jest bardziej elastyczne i oferuje szerszą gamę dźwięków – dzięki temu, lepiej sprawdza się w akordowej i akompaniującej. Grubsze kostki z kolei zapewniają większą kontrolę nad wydobywanym z gitary dźwiękiem, są więc popularne wśród muzyków jazzowych i metalowych. Kostkę gitarową należy więc dobrać przede wszystkim do instrumentu i stylu gry – możesz wybrać:

  • piórko cienkie (do ok. 0,7 mm) – idealne do gry akordowej na gitarze akustycznej lub klasycznej,
  • piórko średnie (do ok. 1,1 mm) – uniwersalne, odpowiednie zarówno do gry akordowej, jak i solowej,
  • piórko grube (do ok. 2 mm) – trudniejsze w użytkowaniu, jednak zapewniające większą kontrolę, np. podczas szybkiego kostkowania na grubych strunach do obniżonego strojenia, popularnego w muzyce deathmetalowej.

Kostki do ukulele – dlaczego warto je używać?

Ukulele kojarzy się przede wszystkim z grą palcami. Jednak i do tego instrumentu kupić można specjalną kostkę. Czy warto? Jak najbardziej! Kostki do ukulele przydadzą się przede wszystkim początkującym. Grając z kostką szybko nauczysz się, jak prawidłowo uderzać struny ukulele – i już po około tygodniu ćwiczeń dasz radę sprawnie grać palcami.

Nawet jeśli umiesz już dobrze grać, piórko do ukulele przyda Ci się, by osiągnąć ciekawe brzmienie na swoim instrumencie. Grając kostką, wydobędziesz z ukulele delikatniejsze, cieplejsze tony – bez strat w głośności.

W przeciwieństwie do piórek do gitary, kostek do ukulele nie wykonuje się z nylonu czy innych tworzyw sztucznych – najczęściej powstają one z filcu lub skóry.

Piórka do gitary i ukulele w naszej ofercie

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór kostek do gry na gitarze i ukulele, idealnych dla początkujących. W naszym sklepie znajdziesz takie produkty jak m.in.:

  • kostka filcowa do ukulele naszej autorskiej marki Naucz się grać,
  • skórzana kostka marki Ortega,
  • piórka do gitary Boston o grubościach 0,46 mm, 0,50 mm, 0,60 mm, 0,70 mm,
  • kostki gitarowe Pickboy, wykonane z połączenia nylonu i ceramiki, o grubościach 0,50 i 0,70 mm.

Wybierz kostkę dopasowaną do Twoich potrzeb i zamów już dziś!

Kostki do ukulele

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry

Porozmawiaj na WhatsApp!