Stroiki do gitary

Strojenie gitary to duże wyzwanie dla początkujących gitarzystów i ukulelistów. W tym trudnym zadaniu pomogą Ci elektroniczne stroiki gitarowe – precyzyjne i intuicyjne w użyciu. Sprawdź naszą ofertę i wybierz stroik do ukulele lub gitary, dopasowany do Twoich potrzeb!


Jak działa stroik gitarowy?

Elektroniczne stroiki najczęściej posiadają wbudowany mikrofon bądź sensor wykrywający drgania strun – lub wyposażone są w oba te rozwiązania. Tunery z mikrofonem wychwytują dźwięki instrumentu – nie trzeba mocować ich bezpośrednio do gitary. Ich praca może być jednak zakłócana przez dźwięki z otoczenia. Stroiki gitarowe na klips mocuje się na główce instrumentu – wychwytują one bezpośrednio drgania strun, są więc mniej podatne na zakłócenia.

Niezależnie od modelu tunera, by nastroić instrument, wystarczy szarpnąć jedną strunę i kierując się wyświetlanymi na ekranie urządzenia wskazaniami, obniżyć lub podwyższyć jej strój. Czynność należy powtarzać aż do momentu uzyskania wymaganego stroju dla każdej ze strun.

Większość elektronicznych tunerów ma kilka trybów strojenia – urządzenie z powodzeniem posłuży nie tylko do strojenia gitary, ale również jako stroik ukulele, skrzypiec, basu.

Stroik gitarowy – dlaczego warto?

Dobrze nastrojony instrument to podstawa – szczególnie, gdy dopiero zaczynasz uczyć się na nim grać i poznajesz jego brzmienie. Jednak strojenie „na słuch” sprawia początkującym wiele problemów – zanim opanujesz tę trudną sztukę, warto wspomóc się elektronicznym tunerem. Tego rodzaju stroiki gitarowe mają szereg zalet:

  • - są proste w użyciu – modele z klipsem przypina się do główki instrumentu, z kolei te z mikrofonem wystarczy zbliżyć do gitary,
  • - są wielofunkcyjne – możesz z ich pomocą stroić gitarę klasyczną, akustyczną, basową, a także ukulele czy skrzypce,
  • - są dokładne i intuicyjne – pokazują, czy strój struny należy obniżyć, czy podwyższyć,
  • - są niedrogie – dobry, a zarazem tani stroik gitarowy kupisz już za 33 zł!

Skuteczny i tani stroik gitarowy? Sprawdź naszą ofertę!

W naszej ofercie znajdziesz stroiki „Naucz się grać Akcesoria” (NSG), a także marek BOSTON i Ortega. Nasze stroiki wyróżnia bezawaryjność, wysoka dokładność, a także konkurencyjna cena. Dysponujemy modelami na każdą kieszeń:

  • - stroikiem NSG z 5 trybami strojenia – za jedyne 33 zł,
  • - stroikiem BOSTON, posiadającym 5 trybów strojenia oraz umożliwiającym obniżenie stroju instrumentu o pół lub nawet cały ton – w cenie 38 zł,
  • - stroikiem gitarowym Ortega, dodatkowo wyposażonym w mikrofon, umożliwiający strojenie bez mocowania tunera na instrumencie – w cenie 60 zł.

Oferowane przez nas tunery sprawdzają się w nie tylko w przypadku gitar – jeśli szukasz niezawodnego i jednocześnie taniego stroika ukulele, skrzypiec czy basu, sprawdź nasze propozycje!

Stroiki do gitary

Jest 35 produktów.

Pokazano 1-12 z 35 pozycji

Aktywne filtry

Porozmawiaj na WhatsApp!