Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

 • 449,00 zł - 3 000,00 zł

Marka

Marka

Gitary Akustyczne

Szukasz wszechstronnego instrumentu, odpowiedniego dla początkujących? Sprawdź gitary akustyczne i elektroakustyczne z naszej oferty! Oferujemy wyłącznie dokładnie sprawdzone egzemplarze - każda gitara akustyczna jest indywidualnie kontrolowana i starannie wyselekcjonowana - dzięki którym nauka gry jest prosta i przyjemna. Zapraszamy!


Co wyróżnia gitary akustyczne?

To, co odróżnia gitary akustyczne od klasycznych to metalowe struny, węższy gryf i kształt pudła rezonansowego. Dzięki temu, brzmienie akustyków jest wyrazistsze i głośniejsze – idealne, jeśli chcesz grać najpopularniejsze gatunki muzyki współczesnej, takie jak blues, folk, rock, pop czy country.

Gitara akustyczna ma węższy gryf, który ułatwia łapanie akordów, co sprawia, że nauka gry jest prostsza i wygodniejsza. Ponadto, rozmiar i kształt gryfu akustyków jest zbliżony do tego występującego w gitarach elektrycznych – dzięki temu, z gitary akustycznej łatwiej „przesiąść się” na elektryka, niż z modelu klasycznego.

Gitara akustyczna to również szeroka gama technik gry. Podczas gdy na klasyku gra się głównie palcami, na gitarze akustycznej możesz zagrać również kostką, slidem czy pazurkiem, osiągając różnorodne, ciekawe brzmienie.

Gitara akustyczna – rodzaje

Najczęściej, gitary akustyczne dzieli się ze względu na kształt i wielkość ich pudła rezonansowego. Do najpopularniejszych rodzajów pudeł, w kolejności od najmniejszego do największego, zalicza się:

 • Range
 • Parlor
 • Concert
 • Grand Concert
 • Grand Auditorium
 • Dreadnought (Western)
 • Jumbo

Najbardziej typowy – i zarazem najczęściej spotykany – typ pudła rezonansowego to Dreadnought, zwany też Western. Wyróżnia się on znacznymi rozmiarami i słabiej zaznaczonym przewężeniem. Taki kształt pudła, jakim wyróżnia się Drednought, gwarantuje silne brzmienie basów, a zarazem wyraziste wybrzmiewanie tonów średnich i wysokich. Gitara akustyczna o typie pudła Dreadnought używany jest przeważnie do akompaniamentu akordowego, doskonale nadaje się również do gry kostką.

Innym, popularnym kształtem pudła akustyków jest Concert. Pudło koncertowe jest mniejsze, niż Western (Dreadnought) i ma wyraźnie zaznaczone przewężenie – jego kształt jest bardziej zbliżony do gitar klasycznych. Specyficzny kształt pudła koncertowego sprawia, że wybrzmiewanie instrumentu jest bardziej kontrolowane i lepiej sprawdza się podczas nagrywania. Większa odmiana Concert to Grand Concert. Budowa tej gitary akustycznej jest analogiczna, jednak większe pudło rezonansowe sprawia, że jest ona głośniejsza.

Gitara akustyczna Jumbo wyróżnia się swoim rozmiarem – większym, niż Dreadnought (Western) – oraz zaokrągloną, dolną częścią. Dzięki temu jej brzmienie jest głośniejsze i wyróżnia się sporą dawką basu.

Grand Auditorium to stosunkowo nowy kształt gitary akustycznej, opracowany w 1994 roku przez firmę Taylor. Najczęściej występuje w wersji ze wcięciem (cutaway). Ma on wyrównane brzmienie, dzięki któremu doskonale sprawdzi się w przypadku wykonywania utworów różnych gatunków muzycznych.

Gitara akustyczna a drewno

Gitary akustyczne wykonywane są ze sklejki lub litej płyty drewna – co jest zdecydowanie droższą opcją. Dla początkujących zupełnie wystarczająca będzie gitara akustyczna ze sklejki, która również wybrzmiewa pełnie i dobrze. Z jakiego drewna najczęściej wykonuje się pudła rezonansowe gitar akustycznych?

 • świerk – stosowany do produkcji topu wielu gitar akustycznych, wyróżnia się śpiewnym, jasnym brzmieniem, idealnie sprawdzającym się w przypadku tych instrumentów,
 • klon – stosunkowo twarde drewno, zwykle spotykane w gryfach, jednak czasem stosowane też w pudłach rezonansowych gitar akustycznych; wyróżnia je jasne brzmienie z nieco wyższym udziałem górnych tonów,
 • palisander – to przeważnie materiał na podstrunnice, jednak można go spotkać też w korpusach gitar; wyróżnia się ciepłym brzmieniem i jest podatny na artykulację,
 • mahoń to drewno ciężkie, o ciepłym brzmieniu, wyróżniającym się wyższym udziałem tonów średnich.

Gitary elektroakustyczne

Chcesz grać na scenie? Zależy Ci na dobrym nagłośnieniu gitary? Postaw na elektroakustyka! Gitary elektroakustyczne wyposażone są w przetwornik piezoelektryczny bądź magnetyczny – dzięki temu, można podłączać je do systemów nagłośnieniowych. Ponadto, w przeciwieństwie do gitar stricte elektrycznych, posiadają pudło rezonansowe – można więc na nich grać bez prądu, tak jak na typowych akustykach.

Gitary elektroakustyczne polecane są wszystkim osobom, które chcą grać nie tylko w domu – ale też na scenie, w barach czy spotkaniach w większym gronie. Elektroakustyk doskonale sprawdza się w przypadku muzyki folkowej, bluesowej czy country – jeśli jednak interesują Cię ciężkie brzmienia, lepszym wyborem będzie gitara elektryczna.

Gitary akustyczne i elektroakustyczne w naszej ofercie

W naszej ofercie znajdziesz gitary akustyczne i elektroakustyczne Breedlove i Richwood. Obie firmy to wieloletnie doświadczenie, solidne wykonanie i wysokiej jakości materiały, gwarantujące odpowiednie brzmienie i trwałość instrumentów. Jeśli planujesz kupić pierwszą - lub kolejną - gitarę akustyczną modele oferowane przez te firmy będą one doskonałym wyborem!

Gitary Richwood wyróżniają się doskonałym stosunkiem ceny do jakości – jeśli dysponujesz mniejszym budżetem na swój pierwszy akustyk, będą one idealnym wyborem! Poszukujesz czegoś z wyższej półki? Sprawdź modele gitar firmy Breedlove – marka ta, dzięki wieloletnim eksperymentom z nietypowym designem i niestandardowymi materiałami stworzyła gitary akustyczne o unikalnym brzmieniu, które zachwyci nawet wymagających muzyków!

Gitary Akustyczne

Jest 38 produktów.

Pokazano 1-12 z 38 pozycji

Aktywne filtry

Porozmawiaj na WhatsApp!