Dzwonki diatoniczne

Im szybciej nasze dziecko rozwinie w sobie wrażliwość na muzykę, tym większe szanse na to, że w przyszłości będzie przejawiać kompetencje ku temu, by grać na jakimś instrumencie. Taką opinię powtarza wielu naukowców. W jaki sposób pomóc młodemu człowiekowi zaprzyjaźnić się z muzyką? Świetnym pomysłem będą na przykład dzwonki diatoniczne.


Dzwonki diatoniczne — czym są?

Czasem używa się zamiennie nazwy cymbałki diatoniczne. Jest to zarazem doskonała odpowiedź na pytanie o to, czym jest ten instrument. Został przygotowany w taki sposób, by szybko pozwolić młodemu człowiekowi zaprzyjaźnić się z muzyką.

Na rynku istnieją zestawy, gdzie do dzwonków dołączanych jest aż osiem pałeczek, dzięki czemu z instrumentu może jednocześnie korzystać aż ośmioro maluchów. Każde z nich może zaznajamiać się z wybranym dźwiękiem, a cała grupa wspólnie może grać melodie czekając na swój dźwięk.

Zawsze warto zastanowić się nad takim zestawem dzwonków diatonicznych, który daje możliwość szybkiego ich transportowania. To szczególnie ważna kwestia wśród osób wyspecjalizowanych w rozwijaniu kompetencji wokalnych u małych dzieci. Jest to profesja, która w Polsce rozwija się coraz szybciej.

Dzwonki diatoniczne — idealny instrument dla najmłodszych

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, jaki instrument muzyczny będzie idealny na początek. Przecież dziecko, które ma zaledwie kilka latek, raczej nie poradzi sobie z gitarą, a także z pianinem. Tu z odpowiedzią przychodzą właśnie dzwonki diatoniczne.

Na rynku można nawet kupić specjalne wersje instrumentu stworzone z myślą o najmłodszych, czyli na przykład wolne od małych elementów, jakie można zdemontować, a które dziecko mogłoby zjeść. Dzwonki diatoniczne sprawdzą się nawet u maluchów, które mają dopiero kilka latek.

Świetnym wyborem będą dzwonki diatoniczne NSGD produkt stworzony przez producenta Nauczsiegrac.pl

Ich główne zalety to:

  • Bardziej oddalone od siebie sztabki, aby dziecku trafiało się łatwiej
  • Sztabki w kolorach Chroma notes - każdy dźwięk to unikalny kolor
  • Zestrojone o rejestr niżej, aby dźwięk był przyjemniejszy dla ucha dziecka.

Dzwonki diatoniczne - jak ich używać?

Przykładowe spektrum zastosowań jest ogromne. Można tu wskazać na przykład na grupy wczesno przedszkolne, przedszkolne oraz pierwsze klasy szkoły podstawowej. Jest to instrument prosty, który nie wymaga żadnego dodatkowego przeszkolenia.

Oznacza to, że nauczyciele, ale i większość rodziców czy grup akustycznych szybko poradzi sobie z wytłumaczeniem dziecku w jaki sposób on działa i jak można wydobyć poszczególne dźwięki. Budowanie wrażliwości muzycznej w młodym wieku może w przyszłości przynieść olśniewające efekty.

Na rynku istnieją też naciskane dzwonki diatoniczne dla przedszkolaków, a także dzwonki diatoniczne 15 tonowe, dzwonki na mini tubach, dzwonki na dużych tubach z którymi świetnie będą współpracować nieco starsze przedszkolaki.

Dzwonki diatoniczne

Aktywne filtry