Nauka gry na keyboardzie dla początkujących

Nauka gry na keyboardzie dla początkujących

Jak zacząć naukę gry na keyboardzie? To pytanie zadaje sobie wiele osób. To świetny instrument, zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych. Co trzeba o nim wiedzieć? Czy nauka gry na keyboardzie jest skomplikowana?

Jak prawidłowo ułożyć palce na klawiaturze?

Na początek należy zapoznać się z klawiaturą. Jeśli chodzi o palce, pierwsze cztery palce są przeznaczone do czarnych klawiszy, a kciuk — do białych. Istnieje naturalna kolejność, w jakiej palce powinny być ułożone na każdym klawiszu. 

Kciuk zawsze spoczywa na klawiszu białym, a pozostałe palce na klawiszach czarnych. Aby zagrać A, połóż kciuk na A, a pozostałe trzy palce na B-D-F# (czarne klawisze) - to punkt wyjścia, od którego powinna rozpoczynać się każda lekcja.

Co jeszcze może pomóc w pierwszych krokach nauki gry na keyboardzie?

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest znalezienie dobrego nauczyciela. Nauczysz się o wiele szybciej, jeśli będziesz mieć kogoś, kto naprawdę wszystko pokaże i wytłumaczy. Jest wielu nauczycieli, zarówno prywatnych, jak i internetowych. Obie formy mają swoje wady i zalety.

Istnieją również kursy, które można odbyć z książką instruktażową lub płytą DVD. Kursy te nie są tak spersonalizowane, ale dają Ci pewną bazę wiedzy o podstawach gry na keyboardzie.

Inną opcją dla początkujących jest kurs gry na keyboardzie przez Skype. Jest to dobra opcja, ponieważ Skype nie wymaga żadnego specjalnego sprzętu, więc może się sprawdzić, nawet jeśli nie mieszkasz w pobliżu szkoły muzycznej lub sklepu z pianinami.

Nauka gry na keyboardzie to skomplikowane zadanie. Minie trochę czasu, zanim uda Ci się zagrać proste melodie i akordy. Aby nauczyć się na nim grać, trzeba mieć dużo determinacji i cierpliwości.

Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby ułatwić to zadanie początkującym. Przede wszystkim należy zapoznać się z podstawami teorii muzyki, które są niezbędne do zrozumienia, jakie klawisze znajdują się na klawiaturze i jaki dźwięk wydają poszczególne klawisze. Gdy już to zrobimy, warto poszukać dobrego nauczyciela, który pomoże nam opanować grę na tym instrumencie. Nauczyciel opracuje indywidualne lekcje w zależności od potrzeb i celów ucznia.

Nie wolno zapominać o ćwiczeniach! Aby szybko nauczyć się grać na pianinie, musisz poświęcić co najmniej jedną godzinę dziennie na ćwiczenia. Ćwiczenie to nie tylko granie piosenek czy melodii — to także ćwiczenia, które ćwiczą palce, dłonie i nadgarstki, dzięki czemu nie męczą się one tak łatwo podczas gry na instrumencie.

Jaka będzie najlepsza klawiatura dla początkujących?

Wybór najlepszej klawiatury dla początkujących jest zawsze nieco subiektywny. Dobrze jest jednak wybrać coś, co ma pełnowymiarowe klawisze i do czego można się przyzwyczaić w ciągu kilku tygodni. Powinien też być niedrogi. 

Wszystkie te cechy spełniają instrumenty dostępne w naszym sklepie. Na Naucz Się Grać znajdziesz swój wymarzony Keyboard, a do tego w świetnej cenie!

Nauka gry na keyboardzie — podsumowanie

Nauka gry na keyboardzie nie jest zbyt trudna. Wystarczy znać nuty i wiedzieć, ile klawiszy jest na klawiaturze. Musisz tylko znaleźć dobrego nauczyciela, który Cię tego nauczy. 

Jeśli chcesz zacząć grać, powinieneś też dowiedzieć się, jaki typ keyboardu najbardziej Ci odpowiada. Ułatwi to znalezienie utworów dostosowanych do Twojego poziomu umiejętności i sprawi więcej radości niż próby nauki na fortepianie z 88 klawiszami, do którego nie jesteś jeszcze przyzwyczajony.