Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 499,00 zł - 1 199,00 zł

Skrzypce

Skrzypce to instrumenty muzyczne strunowe zaliczane do smyczkowych. Chociaż są stosunkowo małe, to wydają najwyższe dźwięki w swojej grupie. „Przodkiem” skrzypiec, podobnie jak altówki i wiolonczeli, jest viola da braccio - dawny instrument muzyczny z grupy chordofonów smyczkowych. Przez wiele lat panował pogląd, że nauka gry na skrzypcach jest bardzo trudna i zarezerwowana wyłącznie dla najzamożniejszych, a uczyć trzeba się od dziecka. Obecnie ani wiek użytkownika, ani warunki ekonomiczne nie stanowią istotnej przeszkody, by rozpocząć naukę i faktycznie nauczyć się grać na tym wspaniałym instrumencie.


Skrzypce – piękny, klasyczny instrument dla każdego

Jeśli marzysz, by nauczyć się grać na pięknym i klasycznym instrumencie, skrzypce wydają się najlepszym wyborem. Konstrukcja skrzypiec bazuje na dwóch lekko wypukłych płytach. Do ich produkcji wykorzystuje się zwykle naturalne drewno świerkowe (płyta wierzchnia) i jaworowe (płyta spodnia). Na wierzchniej płycie znajdują się otwory rezonansowe w kształcie litery „f”, nazywane potocznie „efami”. Pozostałe elementy instrumentu to: podbródek, podstrunnica ze strunami, mostek i stroik. Do gry na skrzypcach służy smyczek – drewniany pręt, który skrzypek opiera o strunę i przesuwa pomiędzy podstawkiem a gryfem. Można też szarpać struny palcami. Chociaż optymalnym czasem na rozpoczęcie nauki jest wiek 5-6 lat, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć grać w dorosłym życiu. Na pewno potrzebne Ci będą dobre skrzypce do nauki. Przydadzą się także naturalne zdolności muzyczne i silna motywacja do systematycznej pracy, ponieważ nauka w dorosłym wieku jest zwykle trudniejsza. Co ważne, coraz więcej osób może sobie obecnie pozwolić na własne skrzypce. Cena instrumentu zależy od wielu czynników, jednak bazowy model znanej marki Leonardo z futerałem w zestawie kupisz już od niespełna 500 zł. Z kolei przepiękne skrzypce jakości premium ze smyczkiem w komplecie to wydatek rzędu około 1200 zł.

Dlaczego warto zamówić skrzypce na Nauczsiegrac.pl?

Ogromne znaczenie dla komfortu i efektywności nauki oraz dla brzmienia instrumentu ma jakość posiadanych skrzypiec. Skrzypce, jak wszystkie zresztą instrumenty, należy kupować wyłącznie w profesjonalnych sklepach muzycznych. Zwłaszcza, gdy poważnie myślisz o edukacji muzycznej. Nauczsiegrać.pl to internetowy sklep ze skrzypcami, ukulele, gitarami, keyboardami, pianinami i innymi instrumentami. Działa na rynku od lat. Powstał z miłości do muzyki. Jego właścicielem jest muzyk, który sam komponuje ofertę i chętnie doradza klientom, jakie skrzypce wybrać na początek, a jakie na dalszym etapie nauki. Każda podstrona produktowa zawiera zdjęcia, parametry techniczne i dokładny opis skrzypiec, co znacząco ułatwia dobór optymalnie dopasowanego instrumentu. Do wyboru pozostają skrzypce wyłącznie sprawdzonych, renomowanych marek, zarówno podstawowe, jak i jakości premium, w różnych standardowych rozmiarach. Za jedyne kilkaset złotych możesz kupić kompletny zestaw na start, zawierający, oprócz samego instrumentu, lekki futerał piankowy, smyczek i kalafonię.

Skrzypce

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Porozmawiaj na WhatsApp!